Łapacz snów DIY. Zobacz, jak go zrobić!

DIY
Łapacz snów DIY. Zobacz, jak go zrobić!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łapacz snów jest bardzo modnym dodatkiem, który dziś jawi się w wielu domach jako ozdoba sypialni lub innego pomieszczenia. Kiedyś wieszano go nad łóżkiem po to, aby lepiej spać. W tym artykule dowiesz się nieco więcej o łapaczu snów oraz nauczysz się go robić!

Legenda łapacza snów

Pierwsze łapacze snów robione były najprawdopodobniej przez Indian z Ameryki Północnej. Głoszą to liczne legendy, z których jasno wynika, że był to amulet mający chronić śpiącego przed sennymi koszmarami i przywoływać dobre sny. Miał również przyciągać dobre duchy do domu i odpędzać złe moce. Nie bez znaczenia miała być jego budowa – okrągły kształt to symbol kręgu życia i czterech stron świata. W obręczy znajdowała się sieć przypominająca pajęczynę, która z kolei była symbolem więzi rodzinnych. Z niej zwisały pióra oraz koraliki. Pióra miały służyć do spływania złych snów, które znikają zaraz o świcie, a koraliki miały pomóc tym dobrym snom przerodzić się w rzeczywistość. Kolorystyka takiego łapacza snów również miała swoją symbolikę:

  • kolor niebieski – niebo;
  • kolor zielony – matka ziemia;
  • kolor biały – mądrość;
  • kolor czerwony – miłość, rodzina.

W dzisiejszych czasach łapacze snów nie mają takiego magicznego znaczenia. Wykonywane są w celu ozdobienia pomieszczeń, ale również jako zawieszki do bransoletek czy kolczyków. Nie zmienia to faktu, że zapewne na świecie są ludzie, którzy wierzą w ich cudowną moc. 

Jak zrobić łapacz snów?

Wykonanie w domu łapacza snów może być świetną rozrywką dla całej rodziny, która w efekcie przyniesie bardzo ładną ozdobę. Należy zacząć od drewnianej obręczy, którą możesz kupić w Internecie za niewielkie pieniądze, ale z powodzeniem zrobisz taką z gałązki. Oprócz tego będziesz potrzebować czegoś imitującego sieć, na przykład serwetki szydełkowanej lub haftowanej, kolorowej włóczki, koralików, piórek i innych dekoracji. Przydatne będą również nożyczki i pistolet z klejem do klejenia na gorąco. 

Krok po kroku

  1. Złóż gałązkę w okrąg. 
  2. Owiń obręcz włóczką, wstążką albo innym materiałem, który Ci się podoba. 
  3. Gdy cała obręcz będzie pokryta, z tyłu łapacza snów przyklej serwetkę. Wcześniej warto wyciąć ją w taki sposób, aby miała dokładnie taką samą średnicę i kształt jak obręcz.
  4. Do obręczy przyklej wstążki, tasiemki lub kordonek. Na niego nawlecz koraliki i przyklej piórka.
  5. I gotowe! Tak przygotowany łapacz snów możesz przywiesić na tasiemce w miejscu, które wybierzesz. Mogą to być okno lub ściana nad łóżkiem. Tylko wyobraźnia jest tu ograniczeniem!

Świetnym pomysłem jest wykonanie kilku łapaczy snów w różnych rozmiarach, ale o takim samym wyglądzie. Powieszenie ich obok siebie w sypialni sprawi, że pomieszczenie będzie niesamowicie klimatyczne i gustowne. Ponadto do wykonywania takich łapaczy możesz zaangażować dzieci. Może być to dla nich wspaniała zabawa, połączona z kreatywnym zajęciem rozwijającym wyobraźnię.

Zdj. główne: David Restrepo Parrales/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trend gambit z wybiegów i Instagrama w polskich i zagranicznych sklepach
Trend gambit z wybiegów i Instagrama w polskich i zagranicznych sklepach
Nowy trend z wybiegów i Instagrama znajdziesz w polskich butikach.
Kosmetyki z retinolem – topowa 5
Kosmetyki z retinolem – topowa 5
Sprawdź pięć najlepszych kosmetyków z retinolem. Wypróbuj je, a Twoja skóra zyska młodzieńczy i zdrowy wygląd.
Plakaty – prosty sposób, by dodać mieszkaniu artystycznego uroku!
Plakaty – prosty sposób, by dodać mieszkaniu artystycznego uroku!
Plakaty są obecnie aranżacyjnym hitem. Można je wieszać w wielu różnych pomieszczeniach. I w niczym nie przypominają tych popularnych przed wieloma laty, czyli pogniecionych grafik z gazet. Aktualnie plakaty z powodzeniem wypierają obrazy, tylko jakie wybrać?
Ostatnie wpisy