Łapacz snów DIY. Zobacz, jak go zrobić!

DIY
Łapacz snów DIY. Zobacz, jak go zrobić!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łapacz snów jest bardzo modnym dodatkiem, który dziś jawi się w wielu domach jako ozdoba sypialni lub innego pomieszczenia. Kiedyś wieszano go nad łóżkiem po to, aby lepiej spać. W tym artykule dowiesz się nieco więcej o łapaczu snów oraz nauczysz się go robić!

Legenda łapacza snów

Pierwsze łapacze snów robione były najprawdopodobniej przez Indian z Ameryki Północnej. Głoszą to liczne legendy, z których jasno wynika, że był to amulet mający chronić śpiącego przed sennymi koszmarami i przywoływać dobre sny. Miał również przyciągać dobre duchy do domu i odpędzać złe moce. Nie bez znaczenia miała być jego budowa – okrągły kształt to symbol kręgu życia i czterech stron świata. W obręczy znajdowała się sieć przypominająca pajęczynę, która z kolei była symbolem więzi rodzinnych. Z niej zwisały pióra oraz koraliki. Pióra miały służyć do spływania złych snów, które znikają zaraz o świcie, a koraliki miały pomóc tym dobrym snom przerodzić się w rzeczywistość. Kolorystyka takiego łapacza snów również miała swoją symbolikę:

  • kolor niebieski – niebo;
  • kolor zielony – matka ziemia;
  • kolor biały – mądrość;
  • kolor czerwony – miłość, rodzina.

W dzisiejszych czasach łapacze snów nie mają takiego magicznego znaczenia. Wykonywane są w celu ozdobienia pomieszczeń, ale również jako zawieszki do bransoletek czy kolczyków. Nie zmienia to faktu, że zapewne na świecie są ludzie, którzy wierzą w ich cudowną moc. 

Jak zrobić łapacz snów?

Wykonanie w domu łapacza snów może być świetną rozrywką dla całej rodziny, która w efekcie przyniesie bardzo ładną ozdobę. Należy zacząć od drewnianej obręczy, którą możesz kupić w Internecie za niewielkie pieniądze, ale z powodzeniem zrobisz taką z gałązki. Oprócz tego będziesz potrzebować czegoś imitującego sieć, na przykład serwetki szydełkowanej lub haftowanej, kolorowej włóczki, koralików, piórek i innych dekoracji. Przydatne będą również nożyczki i pistolet z klejem do klejenia na gorąco. 

Krok po kroku

  1. Złóż gałązkę w okrąg. 
  2. Owiń obręcz włóczką, wstążką albo innym materiałem, który Ci się podoba. 
  3. Gdy cała obręcz będzie pokryta, z tyłu łapacza snów przyklej serwetkę. Wcześniej warto wyciąć ją w taki sposób, aby miała dokładnie taką samą średnicę i kształt jak obręcz.
  4. Do obręczy przyklej wstążki, tasiemki lub kordonek. Na niego nawlecz koraliki i przyklej piórka.
  5. I gotowe! Tak przygotowany łapacz snów możesz przywiesić na tasiemce w miejscu, które wybierzesz. Mogą to być okno lub ściana nad łóżkiem. Tylko wyobraźnia jest tu ograniczeniem!

Świetnym pomysłem jest wykonanie kilku łapaczy snów w różnych rozmiarach, ale o takim samym wyglądzie. Powieszenie ich obok siebie w sypialni sprawi, że pomieszczenie będzie niesamowicie klimatyczne i gustowne. Ponadto do wykonywania takich łapaczy możesz zaangażować dzieci. Może być to dla nich wspaniała zabawa, połączona z kreatywnym zajęciem rozwijającym wyobraźnię.

Zdj. główne: David Restrepo Parrales/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lune – poznaj najnowszą kolekcję poznańskiej marki Pozerki
Lune – poznaj najnowszą kolekcję poznańskiej marki Pozerki
Oto najnowsza kolekcja poznańskiej marki Pozerki, inspirowana numerologią!
Jak wykonać ekspresowy makijaż na co dzień?
Jak wykonać ekspresowy makijaż na co dzień?
Chcesz się dowiedzieć, jak opanować sztukę szybkiego makijażu?
Jak masaże i terapie równoważne wpływają na poprawę samopoczucia i zdrowia
Jak masaże i terapie równoważne wpływają na poprawę samopoczucia i zdrowia
Odkryj, jak masaże i terapie równoważne mogą znacząco poprawić Twoje samopoczucie i zdrowie. Dowiedz się, jak te terapie mogą wpływać na redukcję stresu, poprawę snu i ogólnej jakości życia.
Ostatnie wpisy